Patrząc wstecz: Jaheim – „Fabulous” (2002)

Trudno się dziwić, że drugi album Jaheima jest, jak do tej pory, jego najlepiej sprzedającym się krążkiem, jeśli zawarte są na nim tak dobre utwory jak Fabulous.

Piosenka umieszczona na albumie Still Ghetto, jest jedną z najbardziej udanych produkcji r&b wydanych w 2002 roku. Chwytliwa melodia, znakomicie pasujący sampel Wake Up Everybody Harolda Melvina, głęboki głos Jaheima a wszystko to okraszone interesującym i niebanalnym tekstem. Nie sposób oprzeć się także pełnemu uroku teledyskowi, w którym oprócz wokalisty i grupy przeuroczych dzieci wystąpiła sama Mary J. Blige oraz wspomagająca utwór wokalem grupa Tha’ Rayne.

Fabulous okupował siódme miejsce na rhythm&bluesowo-hiphopowej liście Billboardu oraz 28 pozycję na Hot 100. Kompozycja do dziś pozostaje jednym z bezsprzecznie najlepszych i najbardziej esencjonalnych nagrań artysty z New Jersey. Jeśli niefortunnie przegapiliście ten urzekający singiel sprzed 10 lat, oto okazja by wzbogacić swoje uszy o kolejną małą, rhythm&bluesową perełkę.

Autor: Funky Fox