EP: Oddisee – „Alwasta”

Oddisee powraca z EPką-niespodzianką.

Pochodzący z Waszyngtonu artysta to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej utalentowanych postaci na rapowej scenie. Powszechnie darzony sympatią i szacunkiem Oddisee pod koniec ubiegłego miesiąca udostępnił najnowszy owoc swojej pracy, którego kompozycja, produkcja i nagranie zajęła… tydzień. Alwasta zawiera w sobie wszystko co najlepsze w twórczości Amira i niemal całkowicie pozbawiona jest słabych punktów.

Oddisee opowiada m.in. o zmęczeniu swoją ojczyzną, którą kocha, ale której polityki nie może już znieść, snuje autorefleksyjne opowieści o życiu i karierze, nie waha się mówić o kolonializmie, wypieraniu niewygodnych faktów ze zbiorowej pamięci, o doświadczaniu amerykańskiej rzeczywistości z perspektywy muzułmanina i Afroamerykanina. Artysta punktuje celnie a przy tym na tle znakomitych beatów dzięki którym Alwasta słucha się na jednym oddechu.

Koniecznie sprawdźcie ostatni projekt w dorobku Oddisee i skorzystajcie z możliwości bezpłatnego pobrania albumu na oficjalnym profilu rapera na Bandcampie.

Autor: Funky Fox