EP: Ailo x Bitykradne – „EPKA”

10341435_629997490416357_7995429734090922369_n

 

Dzierżąca w ręku nie tylko mikrofon lecz także pióro, Ailo podzieliła się ze światem swą najnowszą EPką.

Wygląda na to, że na debiutancki, zapowiadany od dawna, album Ailo będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Polska wokalistka nie zapomina jednak o swoich słuchaczach i sukcesywnie obdarowuje nas nowymi numerami. Opublikowane wcześniej kawałki, jak i dwa premierowe, znalazły swoje miejsce na EPce, będącej wynikiem współpracy artystki z utalentowanym producentem, Bitykradne. Co znajdziemy na tym trwającym niespełna 16 minut wydawnictwie? Całkiem pokaźną dawkę przyjemnych dźwięków.

Jeśli czytacie regularnie nasz serwis, z pewnością mieliście do czynienia z charakterystyczną twórczością autorki EPKI i wiecie, czego możecie się po niej spodziewać. Ailo konsekwentnie kontynuuje swoje muzyczne rzemiosło i po raz kolejny postawiła na styl, będący hybrydą brzmień z pogranicza nowej fali soulu i elektroniki, okraszając każdy numer szczerym, nierzadko niewybrednym tekstem.

Czytając opinie na temat twórczości młodej artystki często można trafić na różne porównania. Ja nie potrafię porównać jej do nikogo, a już na pewno muzyka Ilony nie przywodzi na myśl żadnego nazwiska z naszego rodzimego podwórka. To chyba najlepsza rekomendacja do tego, by zapoznać się z materiałem proponowanym przez wokalno-producencki duet, którego w całości możecie posłuchać poniżej. Jeśli natomiast chcecie mieć go na wyłączność i postawić na płytowym regale, kierujcie się tutaj.

Autor: Piotr Bućkun