EP: Tony Blaize – „Love & Purpose”

tblaize

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o Tonym Blaize, to jego mini EPka jest znakomitą okazją do zapoznania się z twórczością tego młodego muzyka, który w interesujący sposób łączy brzmienie wyspiarskiego soulu z duchem rodzinnej Afryki.

Urodzony w sercu Nigerii, nieustannie targanym niepokojami Lagos, Tony Blaize niemal miesiąc temu udostępnił pierwszy w swej karierze muzyczny projekt zatytułowany Love & Purpose. I choć wydawnictwo zawiera wyłącznie dwie kompozycje, są one bardzo zadowalające i dają nadzieję na nadejście w niedalekiej przyszłości kolejnej, przykuwającej uwagę postaci na czarnej, brytyjskiej scenie.

Mieszkający obecnie w Londynie artysta na swoje największe inspiracje wskazuje niepotrzebującego rekomendacji Billa Withersa oraz znanego na całym świecie rodaka, a zarazem pioniera afrobeatu, Felę Kuti. Blaize miesza te dwa światy nadzwyczajnie wręcz zręcznie, nadając przy tym obu utworom na Love & Purpose popowego szlifu, który sprawia, że jego EPka spodoba się szerokiemu gronu odbiorców, nie tylko zaś koneserom czarnych brzmień. Sprawdźcie debiutancki projekt Nigeryjczyka i podzielcie się swymi odczuciami w komentarzu.

Autor: Funky Fox