EP: Raleigh Ritchie & The Internet – „Black & Blue Point Two”

Jeden z najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia, prezentuje znany jego fanom materiał, tym razem jednak w nowych, odświeżonych wersjach zaaranżowanych przez rewelację niezależnej czarnej sceny, The Internet.

Raleigh Ritchie uwiódł miłośników oryginalnego, świeżego rhythm&bluesa czas już jakiś temu, potwierdzając w pełni swój nieprzeciętny talent EPką Black & Blue, która swą premierę miała w styczniu tego roku. Po kilku miesiącach, które minęły od tego wydarzenia, młodzieniec postanowił przypomnieć o sobie publiczności spragnionej nowych artystycznych projektów sygnowanych jego imieniem. Tak powstała najświeższa propozycja Ritchiego zatytułowana Black & Blue Point Two, z gościnnym udziałem zespołu The Internet, remiksującym utwory zawarte na EPce ze stycznia. Przyznać trzeba, że skład, którego twarzą jest niepokorna Syd the Kyd, wywiązał się z powierzonego zadania znakomicie. Nie zaryzykowałabym stwierdzenia, iż na nowo zaaranżowane utwory są lepsze niż oryginalne wersje na Black & Blue, ale w jakiś trudny do określenia sposób brzmią szlachetniej i głębiej.

Najnowszy wspólny projekt Raleigha Ritchie oraz The Internet to mieszanka rhythm&bluesa, soulu i elektroniki z absolutnie najwyższej półki. Miękki, pieszczący uszy wokal Brytyjczyka w połączeniu z niebanalnym sposobem słyszenia i rozumienia muzyki przez członków kalifornijskiego składu, daje efekt w postaci EPki, którą każdy fan czarnych brzmień pokocha od pierwszego usłyszenia.

Autor: Funky Fox